bb.jpg

Ali KAYA

askerkaya2023@gmail.com

TRUMP NEYİN PEŞİNDE?

Yayınlanma Zamanı: 29.10.2018 19:20:14
TRUMP NEYİN PEŞİNDE?

ABD Yönetimi ve Kimi Avrupa ülkeleri Türkiye'nin yükselişini durdurmak için değişik zamanlarda farklı kirli planlar devreye soktular. Şer odakları, Gezi Park Eylemleri,17-25 Aralık Paralel İhanet Çetesinin kalkışması ve 15 Temmuz Hain Fetö Darbe girişimiyle bu Millette diz çöktürmeye kalkıştılar,çok şükür başarılı olamadılar.

ABD, kurguladığı Zarrab olayı ile Türk Ekonomisine savaş açtı. Türk Ekonomisini Döviz kuru ve faiz lobisi üzerinde Küresel bir Ekonomik Savaşla karşı karşıya bırakarak, bu süreçte Türk siyasetine ayar vermeye kalkıştı. Büyük Devletimizin üst aklı ve Aziz Milletimizin İradesi ABD'nin sinsi planını bozdu. 
Aynı Amerika,Irakta ve Suriyede piyonları olan hain terör örgütleri üzerinde ülkemizin güvenlik sarmalını hedef aldılar. Silahlı Kuvvetlerimiz Fırat Kalkanı ve Afrin Zeytin Dalı Operasyonlarıyla hain terör örgütlerinin belini kırdılar. Türk silahlı Kuvvetlerimiz bu tarihi zaferlerle bölgedeki küresel tezgahı bir daha bozdu. Türkiye diplomasi kanalları vasıtasıyla izlediği başarılı dış politilayla Ortadoğu'da ipleri eline aldı. Suriye'ye barış getirmek üzere Türkiye,Rusya ve İran'ın birlikte yürüttüğü Astana süreciyle ABD Yönetiminin Ortadoğu Politikası sekteye uğradı. Trump ve Yönetimi Irakta ve Suriyede Diplomasi masasının dışında kaldı. 
Trum ve yönetimi bu kez de organik ajan papaz Bruson üzerinde yeni bir hamleye kalkıştılar
Hain terör örgütleri PKK ve FETÖ ile suç işleyen ve bu hain Terör örgütlerine destek veren Rahip Bruson, ülkemizde Hukuk sınırları içerisinde göz altına alındı. ABD Yönetimi,Türkiyedeki Adalet ve Hukuk Sistemine saygı duymadan Rahip Brunsonun serbest bırakılması çağrısında bulundu. ABD Yönetiminin bu tutumu ve çağrısı bir akıl tutulmasıdır. Bir hukuk skandalıdır. Aynı Amerika yönetimi Hain Papaz Fetöyü niye Türkiye'ye iade etmiyor. Türkiye, hain Fetö'nün iadesini istediğınde,"Yargının işine karışmayız diyorlar." Ey Trump neden Türkiyedeki Adalete ve Hukuk Sistemine saygı duymuyorsunuz? 
Trum ve yönetiminin bir amacı da Kasım Ayında yapılacak olan Senato Seçimleri öncesi "Türkiye karşıtlığı"üzerinde Kamuoyunun desteğini almaktır.

Hiçkimse bu şerefli Millete emir veremez,yaptırım uygulayamaz. Şanlı Tarihimiz buna şahittir. 
Amerika yönetimi, yeni bir skandal ve saldırgan tutumla iki Bakanımıza yaptırım uygulama kararı almış. Trump ve Yönetimi bu akıl tutulması kararlarıyla tüm İslam Dünyasına karşı yeni bir diplomasi ve dinlerarası savaş başlatmışlar. Amerika yönetiminin bu skandal kararı Türkiye -Amerikan ilişkilerini de etkileyecektir.
Necip Türk Milleti ve Yüce Devletimiz bu yaptırımlara asla boyun eğmeyecektir. 
Bu kritik süreçte Milli ve Yerli olan tüm vatandaşlarımızı tek ses,tek yürek olmaya davet ediyorum. Milli ve Yerli tüm siyasi Partileri,Kamu Kurumları,Devlet yararına çalışan sivil Toplum kuruluşları Devletimizin üst aklı etrafında kenetlemeye davet ediyorum. 
Gün Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başarılı Bakanlarımıza sahip çıkma günüdür. Gün birlik olma günüdür.Twitter'da Paylaş Facebook' ta Paylaş Google Plus'ta PaylaşYAZARIN DİGER MAKALELERİ
DİGER YAZARLAR Makaleler
FACEBOOK'TA BEĞENİN